Aktualności

Zbiórka elektrośmieci z Leroy Merlin

W sobotę 9 marca 2024 r. wspólnie ze sklepami  Leroy Merlin w Krakowie zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci. Przyniesiony zużyty sprzęt można było wrzucać do podstawionych przez Biosystem S.A. pojemników. Następnie zebrane elektroodpady trafiły do naszego Zakładu w Bolęcinie, gdzie zostaną przetworzone na surowce wtórne.

Każdy, kto w tym dniu oddał stare urządzenie, w ramach podziękowania, mógł nie tylko wybrać sobie roślinę w doniczce, ale także otrzymywał torbę ekologiczną wielokrotnego użytku oraz ulotkę edukacyjną dotyczącą prawidłowej segregacji elektroodpadów.
Mieszkańcy Krakowa i okolic bardzo licznie wzięli udział w zbiórce, za co serdecznie dziękujemy! Zebraliśmy prawie 5 ton zużytego sprzętu.

Elektroodpadów nie można wyrzucać do zwykłych pojemników na śmieci, gdyż zawarte w sprzęcie substancje mogą negatywnie wpływać na zdrowie i życie organizmów oraz stan środowiska naturalnego. W ramach kampanii Włącz Eco Wyobraźnię przygotowaliśmy artykuł, jak prawidłowo postępować z elektroodpadami i możecie go przeczytać na https://www.elektrosmieciarka.pl/post/jak-bezplatnie-pozbyc-sie-zuzytej-lodowki-odkurzacza-czy-laptopa

Aktualności