Aktualności

Edukacja ekologiczna przez zabawę - Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie 2023

W sobotę 3 czerwca wzięliśmy udział w Leśnym Pikniku Rodzinnym Rodzinny EKOODPOWIEDZIALNIE w Katowicach. Podczas imprezy edukowaliśmy mieszkańców jak postępować z elektroopdadami.

Organizatorzy pikniku, który odbył się na łące za lotniskiem Muchowiec, przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników, w tym gry, zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty o tematyce ekologicznej. Odbyło się też wiele spotkań z pracownikami katowickich instytucji.

Spotkanie było też bardzo dobrą okazją do nauki - jego uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. o tym jak postępować z elektrośmieciami, jak segregować śmieci, czego nie można wyrzucać do toalety czy jak w prosty sposób można zadbać o nasze środowisko. Była to też możliwość, by zapoznać się bliżej z działalnością naszej firmy, ale też zobaczyć jakie surowce powstają po przetworzeniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Zakładzie Przetwarzania w Bolęcinie, w tym np. lodówki.


Przedstawiciele firmy Biosystem prowadzili zbiórkę elektroodpadów edukując równocześnie uczestników jak prawidłowo z nimi postępować. Każdy kto oddał podczas tej zbiórki elektrośmieci bądź baterie otrzymywał w zależności od preferencji biosystemowy gadżet lub bon na sadzonkę, po której odbiór mógł się zgłosić na stoisko Lasów Państwowych.

Piknik jak zawsze cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Katowic, więc na pewno spotkamy się na nim w przyszłym roku.

Więcej informacji o  imprezie

https://www.wkatowicach.eu/informacje/w-katowicach/Lesny-Piknik-Rodzinny-Ekoodpowiedzialnie-2023.-Fantastyczna-zabawa-w-Katowickim-Parku-Lesnym-Zdjecia--wideo/idn:3848

Aktualności